Волонтерська служба в Польщі

Тристороння програма для волонтерів з України та Німеччини

З 2009 року німецькі та українські волонтери ASF разом проходять службу в Польщі. В окремих проєктах працюють німецько-українські тандеми. Волонтери з Німеччини та України також відвідують разом семінари, організовані ASF, де зустрічаються з польськими учасниками.

Діалог про історію

Напад націонал-соціалістичної Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року позначив початок Другої світової війни. Протягом наступних п’яти років німецької окупації було вбито шість мільйонів польських громадян, сотні тисяч чоловіків і жінок були ув’язнені у німецьких концтаборах або забрані на примусові роботи в Німеччину. Польщі було завдано величезних матеріальних збитків, через зміну державних кордонів та втрату чверті території країни мільйони людей були змушені покинути свої домівки.

Сьогодні волонтерська служба в Польщі дає можливість дізнатися більше про польський досвід Другої світової війни, а також про сталінські репресії, розділ Польщі та комуністичний режим, що перебував під впливом Радянського Союзу. В рамках тристоронніх семінарів польські, українські та німецькі учасники обмінюються своїми поглядами на ідентичність, історію та сьогоднішню Європу.

Проєкти у Польщі

Gmina Wyznaniowa Żydowska - Warszawa

Волонтери у дитячому садку при єврейській громаді у Варшаві проводять час із маленькими дітьми: граються, займаються, разом вчать пісні до єврейських свят. Також волонтери спілкуються з іншими членами єврейської громади, беруть участь у підготовці до свят та різних проєктах, а також можуть проводити власні креативні активності.

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego - Krzyżowa

Волонтери підтримують команду міжнародного молодіжного центру у Кшижові, проводять екскурсії, займаються офісною роботою в освітньому відділі, допомагають готувати та беруть участь у семінарах з історичної та міжкультурної освіти, підтримують порядок на території центру.

Muzeum Stutthofhttp://stutthof.org/ / Maximilian-Kolbe-Werk - Gdańsk / Sztutowo

Волонтери працюють у музеї, що знаходиться на території колишнього концтабору Штутгоф: систематизують та перекладають документи, оцифровують фотографії, проводять екскурсії, супроводжують групи відвідувачів. Робота у музеї поєднується із роботою у соціальному центрі Максиміліан-Кольбе-Верк.

Ośrodek «Brama Grodzka - Teatr NN» - Lublin

Teatr NN займається проєктами, пов'язаними з багатокультурною історією Любліна. Волонтери допомагають команді театру: проводять екскурсії виставкою театру, роблять переклади, підтримують комунікацію з партнерами у міжнародних проєктах театру. Волонтери також мають простір для реалізації власних ініціатив.

Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom - Kraków

Волонтери у Кракові працюють у садочку для дітей з обмеженими можливостями, допомагають вихователям, які працюють із дітьми з аутизмом, а також допомагають у проєктах для підтримки сімей. Разом з польськими волонтерами волонтери з України допомагають сім'ям з дітьми з аутизмом вдома. Центр надає волонтерам можливість проходити відповідні тренінги.

Centrum Żydowskie w Oświęcimiu - Oświęcim

Єврейський центр в Освенцимі проводить заходи, виставки та семінари, присвячені єврейському життю до Другої світової війни. Волонтери супроводжують німецько- та англомовні групи, проводять екскурсії, а також допомагають працювати з громадськістю та роблять переклади. Крім цього волонтери допомагають у кафе при центрі.

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu - Oświęcim

Волонтери супроводжують групи відвідувачів центру: проводять екскурсії містом, складають програму візитів, проводять освітні заходи.