Волонтерська служба в Німеччині

Міжнародна програма в Німеччині пропонує 20 місць для волонтерів із різних країн. Волонтери приїжджають з Європи, а також із США та Ізраїля.

У Німеччині волонтери працюють у меморіалах та музеях, відвідують літніх людей з єврейської громади, колишніх полонених та в’язнів концтаборів, допомагають людям з обмеженими можливостями, працюють у правозахисних організаціях, а також у проєктах для біженців. Як правило, проєкти та робочі місця волонтерів знаходяться у містах. Часто в одному проєкті залучено одразу кілька волонтерів, тому вони живуть і працюють разом.

Волонтери, які хочуть пройти волонтерську службу в Німеччині, мають цікавитися іншими культурами, а також бути готовими до спілкування і роботи в інтернаціональній групі. Знання німецької мови дуже важливе — не тільки у побуті та для роботи в проєктах, але й для спілкування з іншими волонтерами. Багато проєктів орієнтовані на роботу в галузі історичної та політичної освіти, де необхідне впевнене володіння німецькою мовою.

Проєкти у Німеччині

Aktion Sühnezeichen Friedensdienste - Berlin

Волонтери працюють в офісі, допомагають організовувати та проводити заходи. Окрім роботи в офісі ASF, волонтери також відвідують літніх людей з єврейської громади.

Diakoniewerk Simeon - Berlin

Волонтери працюють у центрі денного перебування для людей із розумовими та / або психічними обмеженнями, допомагають їм під час трапези, а також під час творчих, спортивних, практичних активностей. Крім цього волонтери беруть участь у групових зустрічах та індивідуальному спілкуванні.

Asyl in der Kirche - Berlin

Волонтери допомагають в офісі під час консультацій, а також надають соціальну підтримку біженцям. Робота в цьому проєкті поєднується із роботою з літніми людьми з єврейської громади.

Ev. Versöhnungskirche in der Gedenkstätte Dachau - Dachau

Волонтери супроводжують групи відвідувачів у Євангелічній Церкві Примирення і Меморіалі Дахау, а також працюють у проєкті «Gedächtnisbuch» та беруть участь у «Молодіжній зустрічі в Дахау» (Jugendbegegnung Dachau).

Gedenkstätte Augustaschacht - Osnabrück

Волонтери працюють в архіві та у меморіалі, проводять екскурсії, супроводжують шкільні групи, допомагають проводити семінари у меморіалі, а також листуються із колишніми в’язнями табору Орбек та супроводжують їх під час візитів у меморіал.

Lebenshilfe Brandenburg - Brandenburg an der Havel

Волонтери допомагають у майстерні організації Лебенсхільфе Бранденбург: працюють із людьми з порушеннями розумового розвитку. Ця робота поєднується із роботою у меморіальних комплексах Бранденбургу (Gedenkstätten Brandenburg).

Gedenkstätten Brandenburg - Brandenburg an der Havel

Волонтери працюють в архіві, займаються дослідженнями для підготовки виставок, листуються з колишніми в’язнями, допомагають у роботі з громадськістю та під час проведення публічних заходів, а також проводять для школярів, студентів та колишніх в’язнів екскурсії виставкою меморіалу. Робота у меморіалі поєднується із діяльністю у проєкті Lebenshilfe Brandenburg.

Gedenkstätte Buchenwald - Weimar

Волонтери працюють в архіві, проводять екскурсії виставкою та територією меморіалу, а також допомагають проводити міжнародні семінари та супроводжують колишніх в’язнів.

Gedenkstätte Flossenbürg - Flossenbürg

Волонтери працюють в архіві та меморіалі, проводять екскурсії, супроводжують шкільні групи, допомагають проводити семінари у меморіалі, а також листуються з колишніми в’язнями та супроводжують їх під час візитів у меморіал.

Gedenkstätte Neuengamme - Hamburg

Волонтери допомагають проводити семінари у меморіалі, листуються із колишніми в’язнями та супроводжують їх під час візитів у меморіал, а також працюють у документаційному центрі та спілкуються із відвідувачами. Ця робота поєднується із відвідуваннями літніх людей у проєкті Солідарної допомоги літнім людям (Solidarische Hilfe im Alter).

Solidarische Hilfe im Alter - Hamburg

Волонтери відвідують літніх людей, колишніх в'язнів концтаборів, працюють у координаційному офісі. Робота в цьому проєкті поєднується із роботою у Меморіальному комплексі Ноєнгамме.

Gedenkstätte Sachsenhausen - Oranienburg

Волонтери проводять екскурсії меморіальним комплексом, допомагають проводити семінари та інші заходи, супроводжують колишніх в’язнів. Ця робота поєднується із відвідуванням літніх людей у єврейській громаді.

Grandhotel Cosmopolis - Augsburg

Волонтери працюють у проєкті, що поєднує готель, притулок для біженців та мистецькі майстерні: підтримують біженців, займаються освітньою та креативною роботою, допомагають у готелі та кафе, а також допомагають організовувати культурні проєкти.

Arolsen Archives. International Center on Nazi Persecution - Bad Arolsen

В архіві та центрі документації нацистських злочинів волонтери займаються дослідженнями біографій жертв нацизму, працюють із цифровими архівами, допомагають реалізувати наукові та освітні проєкти, роблять переклади, супроводжують відвідувачів, оцифровують документи.

Jüdische Gemeinde Berlin - Berlin

Волонтери відвідують літніх людей, які пережили Голокост, та їхніх родичів. Робота у єврейській громаді поєднується з роботою у проєктах з освітньою або суспільною тематикою.

Kreisau-Initiative Berlin - Berlin

Волонтери працюють в офісі організації, допомагають працювати з громадськістю та залучати ресурси на некомерційні проєкти, а також допомагають планувати й проводити міжнародні зустрічі й семінари у Німеччині та Польщі.