ASF в Україні

німецький волонтер відвидує жінку та чоловіка похилого віку постраждалих від тоталітарних режимів

Волонтер відвидує людей, постраждалих від тоталітарних режимів

ASF організовує довгострокові волонтерські програми в Україні з 2002 року. Основними напрямами нашої діяльності в Україні є допомога колишнім примусовим робітникам, освітня робота в галузі історії, а також соціальна робота. Щороку волонтери ASF проходять службу в партнерських організаціях у Києві, Переяславі, Одесі, Львові та Чернівцях.

Після анексії Криму та початку збройного конфлікту у Донецькій та Луганській областях у 2014 році волонтери ASF не проходять службу в Криму та східних областях України.

Історичний контекст діяльності ASF в Україні
Війна на знищення, розгорнута нацистами та їхніми союзниками, велася передусім на території України та Білорусі. Під час німецької окупації більше ніж півтора мільйона мешканців України було забрано до Німеччини на примусові роботи. Ще до систематичного знищення єврейського населення у концентраційних таборах сотні тисяч євреїв було вбито під час «Голокосту від куль» і єврейське життя в Україні було практично повністю знищено.

Робота волонтерів ASF
У Києві та Переяславі волонтери ASF відвідують колишніх примусових робітників та допомагають їм у побуті. Разом із єврейськими партнерськими організаціями у Львові волонтери працюють із літніми членами єврейської громади. У Чернівцях волонтери підтримують роботу Музею історії та культури євреїв Буковини, у Львові — роботу музею «Територія терору». В Одесі волонтери працюють передусім із дітьми з соціально незахищених сімей.

Вже з 1993 року ASF проводить разом з українськими партнерами літні волонтерські табори в Україні. Одним із перших був організований літній табір у селі Перемога, повністю знищеному СС, та у Дрогобичі, де учасники літніх таборів ремонтували квартири літніх членів єврейської громади. Наразі ASF організує літні табори, зокрема, у Чернівцях та Переяславі.