Що таке літній табір

Літні табори — важлива складова роботи ASF. Щороку ASF проводить від 20 до 25 міжнародних літніх таборів, у яких разом живуть та працюють люди віком від 16 до 99 років. Учасники літнього табору вивчають історію місця, де проходить табір, а також обмінюються думками про актуальну ситуацію у своїх країнах.

Участь у літньому таборі — це короткострокова волонтерська служба. У кожному проєкті, незалежно від теми та виду роботи, ми хочемо уможливити зустрічі людей різних культур, світоглядів і соціального походження. У розмові один з одним з’являється можливість зрозуміти різноманіття, яке приносить із собою кожен з учасників.

Робити щось корисне

Залежно від типу літнього табору, учасники займаються ремонтними та садовими роботами, працюють з людьми з обмеженими можливостями або займаються архівними роботами. Волонтери виконують різні види робіт, у яких мають потребу наші партнери як в Німеччині, так і за кордоном.

Неважливо, чи є у вас якийсь професійний досвід чи ні — ми вважаємо, що кожен може зробити свій внесок у спільну справу. Головне — це не професійні вміння, а готовність разом працювати над спільним проєктом. Завдяки спільній роботі й прагненню зробити щось добре для інших учасники літніх таборів доводять, що міжнародне взаєморозуміння можливе попри кордони.

Літні табори дають можливість стати не тільки активними волонтерами, але й познайомитися з іншими країнами й культурами. Вивчення місця та країни, де проходить літній табір, — це обов’язкова умова для кожного літнього табору ASF. Які події відбувалися тут? Що робить це місце особливим? І яке значення це має для мене й інших? Відповіді на ці питання волонтери знаходять завдяки тематичній складовій табору: відвідуванню екскурсій, бесідам зі свідками історичних подій, організації власних заходів.