Що таке волонтерська служба

© Josua Rösing

Волонтёр Луци в Ст. Петербурге 2015

Волонтерська служба з АСФ, це, насамперед, діалог між людьми. Саме цю мету переслідували організатори програми, коли започаткували у 1995 році програму у Німеччині для волонтерів з різних країн, а потім у 2009 році програму у Польщі для волонтерів з України та Німеччини. Саме через спільну діяльність, через реалізацію проєктів можливо зміцнити діалог та знайти важливі точки порозуміння.

Міжнародна волонтерська програма є дуже цікавим досвідом для усіх сторін учасників, як то для волонтерів, для проєктів та АСФ. Юнаки й дівчата з різних країн живуть і працюють разом протягом року. Під час освітніх семінарів, які АСФ протягом року організовує для волонтерів, вони діляться своїм досвідом і знаннями, обговорюють роль історії та особистих історій в їхніх країнах і родинах. Також вони підіймають інші різні питання, які поєднують історичне минуле та сьогодення. Як згадують історію та особисті історії залежно від країни або місця проживання? Як ці історії впливають на наші стосунки й вчинки сьогодні?

Волонтери з інших країн мають нагоду дізнатися, яким чином німецьке суспільство сприймало й аналізувало досвід націонал-соціалізму у ФРН і НДР і чим характеризується культура пам'яті у Німеччині або Польщі сьогодні.

Відкриваючи для себе різні перспективи й погляди на історію, волонтери, які проходять свою службу у Німеччині чи Польщі, роблять свій внесок у "німецький монолог" і ставлять численні запитання, а повертаючись додому після волонтерської служби, з цими ж питаннями щодо історії звертаються вже до суспільства у своїх країнах.

Прийом заявок на волонтерську службу в 2022-2023 р. розпочато. Про умови участі та подання заявки можна дізнастися у розділі Умови, кошти, подання заявки, строкиУмови, кошти, подання заявки, строки.