Що таке волонтерська служба

© Josua Rösing

Волонтёр Луци в Ст. Петербурге 2015

Від самого початку волонтерські служби ASF були орієнтовані на зміцнення діалогу з людьми з країн-партнерів. У 1995 році ASF започаткувала міжнародну програму для волонтерів у Німеччині.

Як для ASF, так і для самих волонтерів міжнародна програма є дуже цікавим досвідом. Юнаки й дівчата з різних країн разом живуть і працюють протягом року. На семінарах волонтери діляться своїм досвідом і знаннями, обговорюють роль історії та особистих історій в їхніх країнах і родинах. Як згадують історію та особисті історії залежно від країни або місця проживання? Як ці історії впливають на наші стосунки й вчинки сьогодні?

Волонтери з інших країн мають нагоду дізнатися, яким чином німецьке суспільство сприймало й аналізувало досвід націонал-соціалізму у ФРН і НДР і чим характеризується культура пам'яті у Німеччині сьогодні. Відкриваючи різні перспективи й погляди на історію, волонтери, які проходять свою службу у Німеччині, переривають «німецький монолог», ставлять численні питання і, повертаючись додому після волонтерської служби, з цими ж питаннями звертаються вже до суспільства у своїх країнах.

Прийом заявок на волонтерську службу в 2020-2021 рр. розпочато. Про умови участі та подання заявки можна дізнастися у розділі Умови, кошти, подання заявки, строкиУмови, кошти, подання заявки, строки.