Як стати волонтером або волонтеркою в одному з проєктів?

Умови проходження волонтерської служби

Волонтерами можуть стати люди у віці від 18 до 30 років. Також у нашій програмі є проєкти, в яких можуть брати участь люди старші 30 років.

Ми шукаємо волонтерів, які цікавляться політикою та історією, а також готові стати частиною команди в організаціях. Ми підтримуємо волонтерів як під час підготовки до їхньої служби, так і протягом всього періоду роботи у проєкті. ASF пропонує екскурсії та поїздки в меморіали, участь у літніх таборах, а також семінари, на яких розглядаються та обговорюються причини та наслідки історичних подій. Важливим для нас є те, який вплив має історія на наші сьогоднішні стосунки й вчинки.

Волонтерська служба триває 12 місяців. Важливо: це не робота і не Au pair. Волонтери не вступають у трудові відносини й не виконують свою роботу самі. В кожному проєкті є куратор, який особливо допомагає на першому етапі а період адаптації, а потім протягом усього проекту. На спільних семінарах волонтери спілкуються, беруть участь у дискусіях, працюють і відпочивають разом. Відбувається зустріч дуже різних людей, з різними поглядами, різними політичними та релігійними переконаннями. У проєктах волонтери працюють у команді з іншими волонтерами та співробітниками організацій.

Тому ми відкриті до співвпраці з активними людьми, відкритих і здатних поважати людей з іншим світоглядом та способом життя. Ми шукаємо людей, які готові змінити себе і світ.

Щоб стати волонтером ASF, не обов’язково належати до релігійної конфесії. Волонтери ASF — це люди з різних країн, що належать до різних культур і релігій. Багато хто зовсім не релігійний. Однак, ми очікуємо, що волонтери ставитимуться з повагою до релігії та віри інших людей.

У багатьох проєктах волонтерам необхідно мати хороші, а у деяких проєктах навіть відмінні знання німецької або англійської мови, тому дуже радимо заздалегідь зайнятися мовною практикою.

 

Кошти

ASF забезпечує волонтерам:

  • житло (одномісну або двомісну кімнату у квартирі разом з іншими волонтерами)
  • харчування та кишенькові гроші (у Німеччині — 330 євро на місяць, у Польщі - 750 зл.) ;
  • покриття коштів на проїзд громадським транспортом до місця волонтерської служби;
  • медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування відповідальності;
  • кошти на отримання візи;
  • 4 семінари протягом року волонтерської служби;
  • кошти на мовні курси та навчальні матеріали до 250 євро;
  • кошти на дорогу до місця, де знаходиться проєкт, і додому після завершення волонтерської - служби;
  • кошти на дорогу до семінарів.

ASF — це некомерційна громадська організація. Понад дві третини видатків ASF покриваються пожертвами, одна третина покривається державним та церковним фінансуванням. Окремі волонтерські програми фінансуються фондом «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» та Європейською волонтерською службою. Витрати на одного волонтера, які несе ASF, складають від 1200 до 1500 євро на місяць.

ASF просить волонтерів про:

  • Солідарний внесок (для учасників з України ЛИШЕ ЗА БАЖАННЯМ)

Ми просимо всіх волонтерів з партнерських країн незалежно від того, звідки вони та де проходитимуть свою службу, про солідарний внесок. Цей внесок до загальних коштів, які несе ASF протягом волонтерської служби. Завдяки солідарному внеску ми маємо змогу підтримати в цілому більше молодих людей, дати їм шанс пройти волонтерську службу і забезпечити всім порівняно однакові умови незалежно від фінансової ситуації чи програм фінансування. Про сплату солідарного внеску та можливості підтримки ASF може детальніше розповісти представник ASF в Україні. Сплата солідарного внеску є добровільною та не впливає на результати відбору.

  • Створення групи підтримки

Йдеться про групу спонсорів, які підтримують ASF пожертвами. Вони можуть також допомогти зібрати солідарний внесок. Від ASF вони отримують інформацію про її діяльність та особисті звіти підтримуваних волонтерів. Такі групи підтримки дуже важливі для нашої роботи із громадськістю. Це можуть бути родичі, друзі, вчителі, однокласники, громади та інші люди, готові підтримати волонтерську службу. Ми просимо волонтерів знайти щонайменше 10 людей для групи підтримки, бажано до початку волонтерської служби.

  • Звіти

Щоб інформувати про свою діяльність в організації, волонтери мають складати двічі на рік звіти про свій досвід. Ці звіти призначені передусім для групи підтримки волонтера та нашої роботи з громадськістю. Також вони дають волонтерам нагоду осмислити свій волонтерський досвід.

У заявку входять:

1. розповідь про себе: розкажи про своє життя, про те, що на тебе вплинуло, про важливі події у твоєму житті й про те, що має для тебе значення;

2. резюме (CV) у форматі Word або PDF;

3. відповіді на п’ять питань в аплікаційній формі;

4. фотографія;

5. копія закордонного паспорту в PDF або JPG. 

 

Подання заявки

Заявку на проходження волонтерської служби необхідно надіслати онлайн через наш сайт німецькою або англійською мовою до 31.01.2023.

У разі виникнення технічних проблем просимо вас звернутися за електронною адресою ukraine[at]asf-ev.de.

               

Строки

31 січня 2023 року — останній день подання заявок на волонтерську службу.
Лютий 2023 року — співбесіди з кандидатами.
Березень 2023 року — повідомлення результатів відбору та підписання договору.
1 вересня 2023 року— 31 серпня 2024 року — річна волонтерська служба.

За наявності місць розглядаються також заявки, що надійшли після 31 січня.