Зроби крок вперед — відкрий нові горизонти Частина 2 - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

Зроби крок вперед — відкрий нові горизонти Частина 2

Просвітницько-гуманітарний проект
„Зроби крок вперед — відкрий нові горизонти”
Частина ІІ
 
  8 та 9 червня 2016 року наша організація приймала у Києві групу дітей і молодих людей – вихованців дитячого будинку з Покровська, Донецька область.
   Тридцять п’ять учасників, віком від 7 до 28 років, мали можливість протягом двох днів помандрувати Києвом. Ми додали до програми різні несподіванки, аби здивувати наших гостей, а особливо, дітлахів і допомогти їм відкрити для себе стародавнє місто та показати різні перспективи, які могли б використати найстарші учасники цього заходу у майбутньому.
    Провести цей захід, спрямований на створення нових перспектив у житті молодих людей, до того ж надавши їм можливість відвідати столицю, вдалося завдяки щедрій фінансовій підтримці громади  Німецької євангелічно-Лютеранської Церкви Святої Катерини. Насправді, більшість дітей відвідали Київ уперше. А ті, хто був тут раніше, відкрили це місто для себе заново.
   Першого ж дня, готові до відкриття для себе Києва, його історії і його скарбів, діти були розділені на три групи, кожна з яких керувалася одним з членів нашої команди, які допомогли дітям побачити центральну частину столиці і дізнатися про можливості, які вона пропонує.
  Наш „сіті -тур” стартував від церкви св. Катерини по вулиці Лютеранській, колись заснованій німецькою громадою і прикрашенною чудовими будинками – пам’ятками історії та архітектури, минули Будинок з химерами, зайшли до храму Святителя Михайла та собору святої Софії Київської. А хтось майнув до Києво-Печерської Лаври, помилуватися Дніпром та золотими маківками церков.
  Довгі прогулянки груп скінчилися возз'єднанням на Хрещатику і майдані Незалежності. Потім ми пройшлися алеєю Небесної Сотні, віддавши пошану загиблим героям.
    Крім цього, для дітей був відмінний шанс не тільки пройти через зелень Київського простору - Маріїнський Парк, але і пошпигувати за футбольною баталією через паркан стадіону! До нашого великого здивування, всі хлопці мріяли про Динамо Київ...і дівчатка теж!
 Другий день зустрів нас сонячною погодою та відвертим бажанням побачити всю красу міста та його цікавості. Ми не оминули своєю увагою і Музей води, де більше дізналися про кругообіг води у світі та погралися мильними бульбашками. Також ця екскурсія спонукала дітей замислитися про важливість води і більш свідоме та економне її використання.
  Оскільки ніхто з дітлахів ніколи не був у театрі, ми не могли пройти повз Київського академічного театру ляльок, який порадував нас чудовим спектаклем „Піноккіо”.
    Насолодившись культурним життям столиці, ми відправилися на її околиці, в Мамаєву Слободу – наче справжнє українське село з затишними хатками, вишневими садочками та мальвами біля тинків.
    От і підійшла до завершення наша спільна дводенна подорож. Це був дуже короткий час щоб розповісти дітям та молоді про важливість культури, поваги до навколишнього середовища, показати безліч можливостей, які місто може запропонувати, насамперед досвід, який би спромігся пробудити їх дух, самоповагу та впевненість у власних силах. Ми разом, рука в руці, пройшли цим шляхом самопізнання та міжкультурного обміну - наша команда та діти і молодь зі Східної України, які є маленьким героям у своїх нелегких особистих історіях, які подекуди, знаходяться осторонь життя, повного різноманітних можливостей.
    Повертаючись додому, дехто з наших гостей розплакався на вокзалі, а доросліші поділилися своїм бажанням неодмінно повернутися, можливо продовжити у Києві своє навчання. Владик, якому вісім рочків, сказав нашій волонтерці з Італії: „Ви знаєте, як я люблю Київ? Я думаю, що коли я виросу, я приїду сюди жити! Ви же тут ще будете?”.
    Фотозвіт про проведений захід тут (фото належної якості можливо отримати у засновників заходу).
 
 
Назад до змісту | Назад до головного меню