Семінар у Польщі 2016 рік - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

Семінар у Польщі 2016 рік

Семінари
Враження В’ячеслава від семінару „Пам’ять про Аушвіц та Голокост”, Освенцим, Польща
  Більшість жителів Європи хоч раз чули назву міста Освенцим. І не дивно, адже протягом Другої світової війни у цьому місті, анексованому Третім Рейхом, існував одних з найбільших концентраційних таборів, що став місцем масового знищення цивільного населення, передусім євреїв, з більшості європейських країн.
  Я отримав право участі у спільному польсько-німецько-українському семінарі „Пам`ять про Аушвіц та Голокост”, що проводився у 2016 році 11-17 вересня в м. Освенцим (Польща). Семінар складався з обговорень з учасниками семінару подій Другої світової війни, а також екскурсій територією колишнього концтабору.
  Читання книги чи ознайомлення з фільмами з тематики Голокосту, звісно, дозволяє збільшити знання, але подивитись самому на матеріальні докази злочинів нацизму - зовсім інша справа. Слід зазначити, що концтабір складався з трьох головних частин, перша - Аушвіц-1, була, передусім, місцем ув'язнення, друга - Аушвіц-2 (Біркенау) виконувала роль „табору смерті”, третя - Моновіц (від неї нічого не збереглося), була місцем, де тримали фактично рабів для примусової праці на хімічних підприємствах Третього Рейху. Вже на вході до музею відвідувачів зустрічають огорожі з колючого дроту, які за часів функціонування концтабору були під високою напругою. Далі - однотипні маленькі бараки, у яких вміщувалось по кілька сотень в'язнів. Але найстрашніше, що можна уявити - газові камери та крематорії, що являли собою індустріалізований спосіб здійснення масових вбивств. Нині територію колишнього концтабору відвідують щороку понад 1 мільйон людей зі всього світу, більша частина яких - поляки, німці, американці та громадяни Великої Британії. Завдяки участі у цьому семінарі, я отримав величезний досвід і хочу подякувати команді Громадської організації „Акція спокути заради миру” та Міжнародного молодіжного центру Освенциму за організацію семінару, що допоміг мені збагатити свої знання, а також глибше зрозуміти історію Другої Світової війни загалом та Голокосту зокрема.

  З повагою, В'ячеслав Процевський
 
Назад до змісту | Назад до головного меню