Проект у Варшаві - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

Проект у Варшаві

Дитячий садок при єврейській громаді

     Проект передбачає роботу для волонтера в дитячому садку з дітьми. Головне заняття – грати і займатися з цими дітьми. При бажанні, можна і вчитися, тому, що у цьому віці діти починають вивчати іврит, хоча деякі з них говорять тільки на івриті. Також волонтер допомагає в організації святкування різних релігійних свят. Так, перед Ханукою (єврейським Новим роком) розучує з дітьми святкові пісні. Волонтера також можуть задіяти у підготовці подарунків для дітей, залу до святкового концерту і т. і.
     Громада
об'єднує приблизно 600 осіб. Її членами є люди всіх віків. Організація активно працює в різних напрямках, зокрема, надає соціальну підтримку літнім людям. При громаді діє Будинок сеньйорів, де збираються люди похилого віку. Для них проводяться різноманітні зустрічі, час від часу - це зустрічі з єврейськими діячами культури. Для літніх відвідувачів Будинку проводяться різноманітні заняття, наприклад, співів, образотворчого мистецтва, як користуватися Інтернетом, також є спортзал. Від волонтера очікується активне спілкування з членами організації. За бажанням волонтер може брати участь у будь-яких заняттях, або навіть самостійно проводити одне з них, запропонувавши власний напрям. Так, волонтерка, яка закінчила музичну школу, вела уроки музики. Товариство проводить волонтерську та просвітницьку роботу. Проводяться семінари, конференції, зустрічі. До організації і проведення цих заходів долучаються волонтери. Спеціально для волонтерів проводяться окремі семінари. Це прекрасна можливість познайомитися з волонтерами з інших міст та громад, дізнатися про досвід інших волонтерів та поділитися власним. Щорічно проводиться День міцва. У цей день збираються всі волонтери та громада висловлює їм свою вдячність і нагороджує їх за допомогу.


Звіт волонтера. Галина Юркович. Варшава, Польща. 2015/10

     Кілька місяці пролетіли, як мить, а Варшава стала для мене ще однією домівкою. Життя у столиці вирує, бурлить і тут просто неможливо бути спокійною. Фантастичні музеї, парки, виставки, зустрічі захоплюють і відкривають щось нове і незнане до того. Водночас рутина тут має теж свій чар. Я працюю при єврейській громаді Варшави і моїми обовязками є допомагати виховательці в дитячому садку, а також відвідувати з обідами старших   людей. Отож, моя робота дуже збалансована: вранці маю щастя бачити усміхнені личка 4-літніх діток, а в обід глибокі очі хоч фізично немічних, однак душею молодих людей.  
     Люди, з якими працюю, прийняли мене щиро і відкрито, у всьому намагаються допомогти, підтримати. Ну як тут не любити свою роботу ?!  
     Крім того маю брати участь в різних семінарах, які також допомагають по-новому пізнати світ і нові культури.  
     Ой, не дарма мені казали, що цей рік буде одним з найкращих в моєму житті.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню