Проекти в Освенцемі - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

Проекти в Освенцемі

Єврейський Центр в Освенцемі

     Єврейський центр в Освенцимі - це культурно-просвітницька установа, яка складається з музею, синагоги та бібліотеки. Вона займається питаннями, повязаними з увіковіченням памяті Голокосту, популяризує ідеї толерантності, а також створює для відвідувачів міста можливості ознайомитися з культурою та історією польських євреїв.

Обовязки волонтера:

     - проведення екскурсій по Центру та місту для англо-, російсько- та україномовних груп та окремих відвідувачів туристів з Польщі та інших країн світу. Зазвичай, люди, які планують відвідати Освенцим-Аушвіц, очікують побачити там лише табір смерті. Більшість навіть не припускає, що Освенцим це передусім місто (в минулому польсько-єврейське, зараз виключно польське), історію якого варто поділяти на кілька періодів: до 1918 року; міжвоєнний; воєнний; повоєнний та сучасний, а не повязувати Освенцим виключно із жахіттями 1939-1945 років. Лише таке розмежування дозволяє познайомити відвідувачів Освенцима не просто і не тільки з Голокостом, а перш за все з багатою культурою та традиціями євреїв, їх стилем життя, з історією польських євреїв, історією єврейсько-християнських стосунків в Освєнцимі, з атмосферою в місті до та після війни (доведеться самостійно розробити екскурсійні маршрути. Для цього буде відведено достатньо часу та забезпечено необхідною літературою);
     - надання інформації відвідувачам Центру. Робота з реальними та потенційними відвідувачами (чергування в адміністрації
відповіді на телефонні дзвінки, надання усієї необхідної інформації);
     - подготовка матеріальної бази для воркшопов, допомога під час їх проведення.

     Центр проводить різні заходи, які направлені на розвиток толерантності серед учнів польських шкіл. Серед таких заходів, насамперед було проведено: «Приходить ребе до священика». У рамках цього проекту для мешканців Освенциму було прочитано лекцію про християнсько-єврейські взаємини в довоєнний період, проведено місту гру «Сліди єврейського минулого в Освенцимі». Аби зламати стереотипи, Центр запрошує учителів та учнів шкіл на тренінги, під час яких знайомить їх з єврейською культурою та традиціями.
     Крім того, що волонтера залучають до різноманітних заходів, він сам завжди має можливість виявити власну ініціативу. Так, одна з попередніх волонтерок самостійно розробила урок на тему української культури, традицій та польсько-українських стосунків.


Звіт волонтера. Наталья Кузьменко. Освенцим, Польща 2015/10

     Коли мене питають, де я зараз працюю, відповідаю в Освенцимі. Частина знайомих взагалі не знає, де це, а частина співчуває. На жаль, мало, хто може уявити наскільки це гарне, затишне і привітне містечко. Після життя в мегаполісі тут я нарешті навчилася ходити повільніше.
     Майже увесь свій час я проводжу в  Єврейському центр і музеї  «Oshpitzin», а також при музейній кавярні «Бергсон», яка колись була будинком останнього освенцимського єврея.
     За зовсім короткий час я побувала екскурсоводом, фотографом, кур
єром, кавоваром, рецепціоністом, аніматором…Життя тут ніколи не стоїть на місці і мені це неймовірно подобається. Крім того, тут дуже приємне і творче керівництво, що забезпечує 50% ендорфінів від роботи тут.  Але я намагаюся не зациклюватися винятково та обовязках у межах свого проекту, я досліджую місто в цілому і от, напросилася гладити котиків і прогулювати собак у місцевому притулку для тварин.
     Я також встигла помандрувати, бо для мене це просто життєво необхідно: Варшава, Люблін, Влодава…Попереду ще пів-Європи).

„Міжнародний дім зустрічей для молоді” в Освенцемі

     Організація розміщена в сумнозвісному місті Освенцим, де діяв нацистський концтабір, територія якого включала в себе площу майже 40 квадратних кілометрів. У цьому комплексі неподалік один від одного знаходились три великі концентраційні табори, багато субтаборів, а також табори для цивільних примусових працівників. Використання примусової праці остарбайтерів і вязнів, більшість з яких були з Центральної та Східної Європи, становило одне з основних напрямків комплексу Аушвіц та представляло інтерес для СС і промисловості Німеччини.
     Ця частина міста часів ІІ світової війни та війна в цілому окреслюють направленість діяльності Дому:
     - міжнародне взаємопорозуміння, ведення польсько-німецького діалогу;
    - робота з молодіжними группами, з метою поширення таких цінностей, як толерантність, терпимість та демократія;
    - педагогічна робота  з метою збереження пам
яті (конференції, різноманітні культурно-освітні заходи).
     Групи молоді переважно приїздять в музей Аушвіц-Біркенау, але по відвіданню музею в Домі зустрічей проходять дискусії, зустрічі з тими, хто пережив Голокост, ріноманітні семінари та заняття.
     Організація має велику бібліотеку та архів, де можуть працювати волонтери. Слід зауважити, що в проекті постійно працюють волонтери з Австрії та Німеччини.


Обовязки волонтерів:

     - підготовча робота перед приїздом груп: замовлення екскурсій до музею, замовлення автобусу, перевірка замовлень на кухні та в їдальні. З моменту приїзду групи, її супровід та участь в усіх її програмах;
     - офісна робота та робота в бібліотеці, праця над перекладами;
     - є можливість реалізувати власний проект в контексті діяльності організації. Зокрема, можна провести літній табір. У цьому проекті дуже корисним буде знання німецької мови.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню