Проект у Люблені - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

Проект у Люблені

„Брама Гродськая - Театр NN”

     Це організація при містьраді Любліна, яка займається збереження культурної та історичної памяті міста. „Брама Гродська Театр NN” протягом року проводить різноманітні фестивалі, виставки, зустрічі з відомими людьми: поетами, письменниками, музикантами. Також тут організовуються тренінги для школярів, студентів та викладачів. Організація пропонує три постійно діючі екскурсії:
     - „Хата друку” - виставка в приміщення колишньої підпільної типографії, где можна побачити різні друкарські експонати з кінця ХІХ
поч. ХХ ст;
     - „Люблінське підземелля” - це підземний маршрут під старою частиною міста;
     - експозиція, що знаходиться в приміщенні масої Брами. Вона розповідає про довоєнний, єврейський Люблін та долю євреїв під час ІІ світової війни. Волонтер повинен вміти проводити тут екскурсію принаймні українською та російською. Екскурсію по Брамі проводять усі працівники організації, враховуючи, що кожен знає по кілька мов, тож її можна почути багатьма мовами.
     Організація постійно проводить декілька проектів водночас. Волонтеру пропонується долучитися до одного довгострокового проекту, який стане основним. Також є можливість час від часу долучатися до реалізації інших проектів, якщо вони видадуться цікавими. Всі проекти пов
язані з історією та культурою, змінюючи один одного, кожен новий волонтер долучається до абсолютно нового проекту, хоча деякі проекти можуть тривати і кілька років. Тоді новий волонтер продовжує їх подальшу реалізацію, або розвиває його в новому напрямку. Попередні проекти, в яких брали учать волонтери: „Праведники народів світу”, „Поєднання через важку память. Волинь 1943”. Проекти для укарїнських волонтерів обєднують у собі українську та польську історії, розкриваючи важкі сторінки історії та піднімаючи складні питання, вони мають на меті знайти порозуміння та примирення.


Звіт волонтера. Іван Шпинда. Люблін, Польща 2015/10

     Я історик, але працюю волонтером в театрі. Як таке можливо? - ви можете запитати мене. Це можливо, бо «Брама Гродська, Театр NN»  у Любліні це дуже незвичайний театр. Це чудове місце, де люди з різними зацікавленнями та освітою можуть знайти собі роботу. У «Брамі» реалізуються безліч цікавих проектів: освітні зустрічі молоді з Ізраїлю та Польщі, історичні виставки, різноманітні мистецькі акції та ін. Колись «Брама» в буквальному сенсі була місцем переходу між юдейською та християнською частинами міста. Зараз вона є своєрідним містком між сучасністю та минулим, яке безповоротно втрачено.
     Зараз я допомагаю в реалізації  масштабного проекту, що має на мені хоча б частково відкрити нам  культуру євреїв Східної Європи, що існувала та розвивалась в цьому регіоні століттями, проте була брутально обірвана у роки Другої світової війни (проект «Shtetl Routes»). Результатом нашої роботи буде великий інтернет портал, де будуть розміщені результати історичних досліджень з єврейської спадщини у регіоні, туристичні путівники, навчальні матеріали та багато іншого. Ця робота дозволяє мені дізнатися багато цікавого про те, як можна працювати з історією та робити її привабливішою та цікавішою для широкої аудиторії.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню