Проекти у Кракові - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

Проекти у Кракові

Освітній центр Радісна звістка 2000

    Освітній центр ім. о. Семашко став продовженням традицій благодійності о. Казимира Семашко із громади отців-місіонерів св. Вінсента а Пауло. Краківський місіонер, який жив у II пол. XIX-го столітті, опікувався бідними і осиротілими дітьми та молоддю. Центр був відкритий у 1991 році, діяльність якого зосереджена на вихованні та навчанні дітей і молоді - на базі загальноосвітнього ліцею проводяться заняття для школярів. Учні можуть вибрати різні напрямки залежно від своїх талантів та інтересів: образотворче мистецтво, музика, танець, театр, художньо-реміснича робота – кераміка, лозоплетіння, а також, вивчення іноземних мов. У шкільному спортивному клубі діють наступні секції: футбол, волейбол і баскетбол.
    Проект для волонтера складається з декількох частин: робота зі школярами; офісна робота і допомога літнім людям.

Робота в освітньому центрі Радісна звістка 2000 в селі Пекари під Краковом, включає в себе:

    - проведення занять з англійської та російської (можливо, з української) мови для детьей 6-9 років та старшокласників у формі факультативу;
    - заняття з молодшою групою. Ми граємо, співаємо, малюємо, читаємо і пишемо, - так це описав один з волонтерів;
    - заняття з образотворчого мистецтва та кераміки. Волонтери допомагають дітям ліпити, робити різноманітні іграшки, малювати листівки, готувати різні заготовки та матеріали для цих занять, оформляти дитячі роботи, організовувати шкільні ярмарки;
    - волонтеру надається можливість самостійно проводити гурток на власну тематику у залежності від свого кола інтересів. Наприклад, один з волонтерів проводив заняття з брейк-дансу і в завершенні волонтерського року був проведений концерт з показовими виступами учнів;
    - організаційна допомога: супровід груп підлітків з Польщі та Німеччини під час проектів, які проводить центр; допомога при проведенні дитячих свят; офісна робота.
    Частиною проекту є допомога літнім людям – це великий проект центру соціальної опіки під назвою „Максиміліан - Кольбе - Верк”. Допомога полягає у відвідуванні вдома одного або кількох літніх людей і надання їм допомоги. Це може бути супровід в лікарню, аптеку, якщо людина має проблеми з самостійним пересуванням, також допомогти в складній домашній роботі, купівлі продуктів, це з одного боку, а з іншого – просто скласти компанію в якості співрозмовника, як підмітив один волонтер: „ми п'ємо чай і граємо в шахи”. Адже спілкування для самотніх літніх людей не менш важливе, ніж будь-яка інша допомога.

Звіт волонтера. Жанна Кузьмицька. Краків, Польща. 2015/10

     Промайнув уже цілий місяць волонтаріату в Польщі. Промайнув наче один день. За цей час я вже майже звикла до нової країни та нової мови; до чарівного міста Кракова та його вуличок; до неймовірних людей, що оточують; до затишної кімнати. Моя робота в рамках проекту заключається в допомозі в творчій дитячій майстерні в освітньому закладі «Радісна новина 2000» в селищі Пєкари під Краковом, а ще я проводжу зайняття з іноземних мов, а саме англійської та російської для дітей та підлітків. А ще частиною проекту є допомога літнім людям – це великий проект під назвою «Максимилиан-Кольбе-Верк». Двічі на тиждень відвідую Пана Юрека, котрий був свідком подій Другої світової війни й перебував у концентраційному таборі. Ця частина проекту дуже цікава, бо ті знання і життєвий досвід, що мають такі люди не знайти у жодній Вікіпедії.
     
За час нашого життя у Польщі я відвідала три семінари. Всі вони абсолютно різні, але є одна спільна риса - це культурний обмін, заглиблення в історію та сьогодення інших країн та ділилась власними спостереженнями, досвідом та тим, що відбувається у нашій державі. Пізнання нового є неймовірним досвідом та цікавою пригодою котра надихає та розширює всесвіт кожного із нас.


Про проект

Мальтанський центр

Звіт волонтера. Ольга Соколова. Краків, Польща. 2015/10

     Ви знаєте, яке то щастя, коли твої мрії збуваються? Цього року здійснилася одна моя - вчитися правильно працювати з особливими дітками. Цього року я волонтер в Центрі допомоги дітям з особливими потребами та їхнім сімям. Основне моє завдання: допомагаю діткам в групах з аутизмом і в групах з ДЦП на музикотерапії та в басейні. Робота дуже цікава, адже з дітьми іншої не може бути! Окрім того, для мене великим прикладом є вчит елі в цьому центрі люди, що всім своїм щирим серцем люблять свою роботу та особливо дітейз якими працюють.
     Інша сторона проекту
знайомство з новою країною, її культурою та мовою! Неймовірний Краків зачаровує красою архітектури та своєю «історичністю» - інколи, я собі думаю, що живу в музеї під відкритим небом. І, окрім всього, рік в Польщі добра можливість «підтягнути» свою англійську та вивчити польську мову.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню