Проект у Гданську - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

Проект у Гданську

Музей Штутгоф в Штут

   Музей на території колишнього концентраційного табору Штутгоф розміщений неподалік від селища Штутово, близько 50 км від Гданська. Зараз у музеї знаходяться бараки, в яких жили в'язні, газові камери, крематорії, огорожа колючим дротом і оглядові вишки, також вілла коменданта і комендатура. Табір був створений 2 серпня 1939 року, і це був перший концтабір на території Польщі. У таборі загинуло близько 65 тис. осіб з 28 країн Європи. Зараз у музеї ведеться робота по збору та систематизації матеріалів, свідчень очевидців і т. і.

Проект для волонтера передбачає такі обов'язки:

     - робота з документами, книгами, які отримує музей (сортування, незначні перекази, систематизація);
     - робота з фотографіями, зробленими під час роботи табору (оригіналами і негативами), їх оцифровування;
     - проведення екскурсій по музею (переважно німецькомовних груп. Є можливість розробити власну екскурсію, тренінги або заняття);
     - допомога екскурсійним групам, які приїжджають на 5-10 днів. Наприклад: розміщення в готелі, проведення творчих тематичних ігор для підлітків.
     Частиною проекту є допомога літнім людям – це великий проект центру соціальної опіки під назвою Максиміліан - Кольбе - Верк. Допомога полягає у відвідуванні вдома одного або кількох літніх людей і надання їм допомоги. Це може бути супровід в лікарню, аптеку, якщо людина має проблеми з самостійним пересуванням, також допомогти в складній домашній роботі, купівлі продуктів, це з одного боку, а з іншого – просто скласти компанію в якості співрозмовника, як підмітив один волонтер: ми п'ємо чай і граємо в шахи. Адже спілкування для самотніх літніх людей не менш важливе, ніж будь-яка інша допомога.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню