Проект у Гамбурзі - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

Проект у Гамбурзі

Меморіал у Нойенгамме та соціальна допомога літнім людям

    Адреса: Меморіал знаходиться на території колишнього концтабору Нойенгамме, вул. Жона Долдера 75, Гамбург 21039
    Контактна особа: Штефан Ташки.

    Співпраця між ASF і меморіалом почалася у вісімдесятих роках, коли волонтери ASF допомагали будувати меморіал.
    Меморіал знаходиться на території колишнього концтабору в північній Німеччині. У травні 2005 року меморіал відкрив багато нових виставок, почав активно проводити зустрічі та розвинув наукову діяльність.
  На території меморіалу знаходиться кілька виставок про історію концтабори та історії післявоєнного часу. Також тут знаходяться Центр зустрічей і досліджень, великий архів і бібліотека, педагогічний відділ і „відкритий архів” для гостей. Меморіал складається з трьох комплексів, які знаходяться в межах міста Гамбург на території колишніх таборів.
    Меморіал проводить тематичні виставки, демонстрації фільмів, організовує зустрічі з колишніми полоненими табору і свідками того часу. Центр досліджень організовує семінари, презентації та різні зустрічі. Якщо бібліотека має певні робочі години, то архів і фототеку відкривають за проханням або домовленістю. Музей у Гамбурзі пропонує освітні курси, проекти для школярів та екскурсії.
    Меморіал пропонує два місця для волонтерів, одне з них – для волонтера зі східної Європи (для носія російської мови).

Проект для волонтера передбачає такі обов'язки:
    - допомога самотнім людям, можливо, колишнім в'язням, або їхнім родичам;
    - робота над перекладами і робота з документами архіву: переклади листів колишніх в'язнів та їхніх родичів. Перепис і систематизація;
    - офісна робота і допомога відвідувачам;
    - надання допомоги в освітніх проектах музею та центру досліджень;
    - допомога у проведенні семінарів та проектів для школярів і для молодіжних груп з Німеччини та інших країн;
    - проведення екскурсій;
    - участь у міжнародних молодіжних семінарах;
  - участь у проектах, які меморіал проводить у співпраці з іншими партнерами та ініціативними групами („церковна робота меморіалу”, ініціативна група кварталу, молода група району, ASF-група району, тощо). Також надання допомоги в таких заходах меморіалу, як виставка в ратуші, стіл книг та інших;
  - для волонтера зі східної Європи – листування з колишніми в'язнями з пострадянського простору. Переклад листів на німецьку. Також волонтер допомагає в прийомі гостей з російськомовних країн.

    Крім цього проект передбачає і соціальну діяльність. Це відвідування людей похилого віку в рамках проекту „Соціальна допомога на схилі років”, допомога по домашньому господарству, виконання дрібних доручень і раз на тиждень складання компанії літній людині.
    Контактна особа в соціальному проекті: Петра Фоллмэр.

Очікування від волонтера:
     Передбачається, що волонтери будуть допомагати в педагогічному відділі, в архіві, в центрі досліджень і у відкритому архіві. Для роботи у відділі архіву про полонених зі східної Європи, а також для можливого контактування з ними необхідно знання російської мови.
     Очікується, що волонтер буде високо мотивований, зможе працювати в команді, буде проявляти ініціативу і свої ідеї для можливих нових проектів.
    ASF шукає двох волонтерів з гарним знанням німецької мови, які виявляють інтерес до історії Другої світової війни та Голокосту, готові працювати не тільки в культурно-освітніх проектах, але і виконувати різну офісну роботу.
 
Назад до змісту | Назад до головного меню