Просвітницькі проекти - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

Просвітницькі проекти

„Проти забуття” – фотовиставка Луїджі Тоскано (м. Дніпро)


   У рамках тижня заходів, присвячених Голокосту – „Ми пам’ятаємо” Українським інститутом вивчення Голокосту „Ткума” та Музеєм єврейської історії та Голокосту була організована та проведена з 23-го по 26-е січня 2017 року в місті Дніпро в „Менора центрі” відповідна конференція. У проміжках між засіданнями волонтери ГО „Акція спокути заради миру” разом з робочою групою відвідали загальноосвітню школу в Петриківцях, де впроваджено нові підходи щодо викладення учням історії Голокосту, виявлення та боротьби з дискримінацією в креативній манері та використовується комунікативний підхід.
  26 січня за підтримки ГО „Акція спокути заради миру”, Aktion Sühnezeichen Friedensdienste (ASF) та Посольства Федеративної Республіки Німеччини та у співпраці з Українським інститутом вивчення Голокосту „Ткума” та Музеєм єврейської історії та Голокосту, німецько-італійський фотограф Луїджі Тоскано відкрив свою виставку під назвою „Проти забуття” в мистецькій галереї „Менора центр”. Завдяки фотографіям ще живих жертв Голокосту з різних частин світу, Луїджі Тоскано приносить незабутні образи в серця людей; це фотографії, які здатні передавати послання від покоління до покоління. Документальний фільм, який було показано під час виступу фотографа про його проект, зворушив слухачів до сліз, хоча це були лише окремі кадри, проте скоро буде представлено повнометражний фільм, який буде показано по всьому світу.
 На церемонії відкриття виставки виступили д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту „Ткума”, Вольфганг Мьоссінгер, генеральний консул Генерального консульства Німеччини в Донецьку (офіс в Дніпрі), В'ячеслав Смоткін, другий секретар посольства держави Ізраїль в Україні і глава ізраїльського культурного центру в Дніпрі, представники єврейської громади в Дніпрі та представники різних державних установ.
  У своїй промові, Луїджі Тоскано зазначив, що в даний час не має бути місця для нетерпимості і дискримінації в нашому суспільстві, повторюючи загальновідомі слова: „Якщо ми забудемо минуле, то приречені його пережити знову”.

    Фотозвіт про проведений захід тут (фото належної якості можливо отримати у засновників заходу).

   Посилання за темою:

  „Проти забуття” – фотовиставка Луїджі Тоскано (м. Київ)


    З нагоди відзначення 75-их роковин трагедії в Бабиному Яру (м. Київ), з 27 вересня по 1 жовтня 2016 року проходила унікальна фотовиставка портретів постраждалих від націонал-соціалізму. Автор зміг передати непростий досвід та емоції цих людей. Фотограф Луїджі Тоскано в ході реалізації даного проекту тісно співпрацював з громадською організацією „Акція спокути заради миру”.
     Завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини, Посольства Федеративної Республіки Німеччини, Міністерства культури України, Інституту Гете та інших партнерів громадської організації „Акція спокути заради миру”, виставка пройшла в межах національної програми присвяченої пам’яті тих двох найжахливіших днів – 29-30 вересня 1941 року, протягом яких 33.771 жертва – єврейські чоловіки, жінки і діти були розстріляні нацистами у Бабиному Яру в Києві.
     Фотовиставка „Проти забуття” являє собою двісті п’ятдесят портретів жертв нацизму, що пережили Голокост. Їх фотопортрети були розміщені вздовж двох головних доріг Бабиного Яру. Інсталяція Луїджі Тоскано дала змогу кожному перехожому пройти через життєві історії жінок і чоловіків, які були свідками звірств Голокосту. Таку дорогу проклав автор в сумній тиші Бабиного Яру для того, аби вшанувати пам’ять жертв і допомогти новим поколінням не забути, що сталося.
   Луїджі Тоскано – німецький фотограф і режисер з італійським корінням, вперше представив свою виставку в Мангеймі (Німеччина) у вересні 2015 року, коли продемонстрував фотопортрети у вікнах старої пожежної станції.
     Основною ідеєю цього проекту є представлення виставки громадськості поза будь-якими бар’єрами, прагнення зробити фотографії доступними всім. Це прагнення автора дало можливість кожному перехожому пригадати, відчути і пережити свідомо, чи підсвідомо ті страшні епізоди нашої історії. Аби зробити представлені фотопортрети, Луїджі Тоскано побував в Хайфі, Києві, Москві, Вашингтоні та різних містах Німеччини, де зустрівся з понад двомастами тими, що вижили.
     Під час відкриття виставки були присутні представники німецької та української влади, а також голова громадської організації Анжела Беляк, яка підкреслила важливість не забувати помилки минулого, як перший крок на шляху до примирення. Луїджі згадав, що „величина цього злочину неосяжна, а ми до сих пір про це знаємо дуже мало”. Дійсно, в радянські часи було заборонено говорити про цю трагедію публічно та й в сім’ї це не було предметом частого обговорення. З цієї причини, деякі свідки почали забувати про своє минуле, або взагалі не пам’ятають історію своєї сім’ї.
    „Я познайомився з тими, хто був свідком трагедії у Бабиному Яру. Масштаб цього злочину неосяжний. Незважаючи на це, ми замало знаємо про ці події”, розповідає Луїджі. „За часи радянської влади розмовляти про це відкрито не дозволялося. Сьогодні українцям також важко згадувати про цю трагедію”, продовжує Тоскано. „Дуже повільно в Україні зароджується культура вшанування пам’яті жертв”.
     Представлена вперше в Києві фотовиставка „Проти забуття” протягом найближчих місяців буде продемонстрована в інших містах України, зокрема у Дніпрі та Львові.

      Фотозвіт про проведений захід тут (фото належної якості можливо отримати у засновників заходу).

     Посилання за темою:

  Просвітницько-гуманітарний проект
  „Зроби крок вперед — відкрий нові горизонти”


       Громадська організація „Акція спокути заради миру” у співпраці та за фінансової підтримки Німецької лютеранської церкви Св. Катерини (м. Київ) ініціювали проект, спрямований на надання допомоги людям, постраждалим від військових дій на сході України.
       Проект складається з трьох частин та буде реалізовано впродовж березня — серпня 2016 року.
  Метою проекту є імплементація основних культурних, соціально-психологічних, етичних умінь та навичок, спрямованих на розвиток особистості, у повсякденність учасників проекту, а також розширення їх свідомості та відкриття нових перспектив для молоді у подальшій життєдіяльності.

    
  Частина І: надання центру допомоги дітям „Отчій дім” (м. Покровськ, Донецька обл.) та багатодітним родинам вимушених переселенців, які потрапили у скрутні обставини та звернулися по допомогу до Німецької лютеранської церкви Св. Катерини та ГО „Акція спокути заради миру” матеріальної допомоги у вигляді миючих засобів, засобів особистої гігієни та продуктів харчування.


     Частина ІІ: організувати та провести ознайомчий семінар щодо розширення світогляду дітей з центру „Отчій дім” (м. Покровськ, Донецька обл.) щодо соціальної адаптації, набуття перспективних умінь та навичок для подальшого саморозвитку та працевлаштування, а також ознайомлення з культурним та історичним надбанням столиці, регіонів країни, тощо.
  Детальніше тут.


     
  Частина ІІІ: Організувати та провести для вихованців центру „Отчій дім” (м. Покровськ, Донецька обл.) навчальний семінар щодо розширення світогляду, ознайомлення з культурою та традиціями Західної України; дискусії з актуальних питань життєдіяльності молоді в Україні; зустрічі та майстер-класи з людьми, які досягли певних успіхів у житті завдяки праці та особистому розвитку, а також спонукати до толерантного сприйняття культури, традицій та способу життя у відмінних від їх місця постійного проживання регіонах України, тощо. Пропагувати здоровий спосіб життя серед молоді як невід'ємну складову успішного життя, а також провести дискусію стосовно пріоритетів та життєвих і духовних цінностей, подальшого саморозвитку та самовиховання.
  Детальніше тут.

   
  Назад до змісту | Назад до головного меню