25-а річниця діяльності ASF у Білорусі - ГО Акція спокути заради миру

Перейти до контакту

Головне меню:

25-а річниця діяльності ASF у Білорусі

 
25 років волонтерської роботи заради миру
 
    „Акція спокути – служба заради миру” відзначила ювілей – 25-у річницю роботи в Білорусі у співпраці з білоруськими партнерами.
    Двадцять п’ять років тому перші волонтери з Німеччини поїхали до Білорусі аби допомагати тим, хто пережив Голокост. Щороку приїздить нова генерація молодих людей, які протягом року працюють у новій країні. Це зустріч поколінь, світоглядів та культур, в якій народжується прагнення до порозуміння й діалогу. А наполеглива праця приносить свої плоди. Німецькі волонтери відвідують колишніх в’язнів концтаборів та гетто, багато з яких є одинокими, а треба ще зважити на вік. Волонтери допомагають їм по господарству, ходять за покупками, супроводжують в разі потреби, а головне, проводять з ними свій час, аби просто поговорити.
    „Історична майстерня” є одним з наших найстаріших партнерів. Це місце зустрічей для тих, хто пройшов концтабори. „Майстерня” експонує постійну виставку про події Другої світової і стала платформою для проведення семінарів, дискусій і зустрічей на тему війни. Наші волонтери долучаються до усіх цих заходів, адже тільки пам’ять правдивої історії може врятувати від її повторення.
   Хоча більшість проектів пов’язана з темою війни і жертв Голокосту, проте є проекти й інших напрямків: історичного, культурно-освітнього, робота з дітьми та людьми з особливими потребами. Так великий проект проходить в організації БелАПДИ иМИ. Це Білоруська асоціація допомоги дітям-інвалідам і молодим інвалідам, де наші волонтери працюють з дітками і підлітками, граються з ними, возять на прогулянки, займаються, читають, навчають. Робота з такою категорією людей вимагає витримки і неабиякої наполегливості. І ми безмежно раді, що нам вдається реалізовувати задумані нами проекти, що є молоді люди, які хочуть ставати нашими волонтерами і присвячувати рік свого часу для таких важливих справ, і що їм не бракує витримки і наполегливості, аби йти до поставленої мети. І дякуємо усім нашим партнерам, з якими ми сподіваємося на подальшу таку ж плідну співпрацю.
 
Назад до змісту | Назад до головного меню